Szukaj

Akt seksualny a płodność

Akt seksualny inaczej zwany współżyciem polega na wprowadzeniu penisa mężczyzny do pochwy kobiety. Przygotowanie psychiczne do tego rodzaju zdarzenia pomaga w stworzeniu odpowiedniej atmosfery. Zazwyczaj samemu stosunkowi towarzyszą wstępne pieszczoty, które mają zachęcić do seksu oraz odpowiednio wzbudzić podniecenie, które w tym wypadku jest niezbędne.

Podziel się
Całująca się para w łóżku Wikipedia
Aby mogło dojść do współżycia jak już wcześniej zostało nadmienione należy uzyskać stan podniecenia, co oznacza gotowość do odbycia stosunku. Odpowiednie wstępne pieszczoty jak głaskanie, pocieranie, gryzienie czy pobudzanie okolic erogennych stanowią przygotowanie do osiągnięcia orgazmu.

Sam stosunek płciowy nie jest wstanie się odbyć kiedy męskie jak i żeńskie narządy płciowe nie będą na to gotowe. Członek mężczyzny zatem musi być odpowiednio usztywniony, by mógł zostać wprowadzony do pochwy kobiety, która też powinna być nawilżona. Po wprowadzeniu penisa następuje szereg ruchów, które poprzez stymulację punktu G wywołują szczególne odczucia przyjemności.

Od par i ich zaawansowania seksualnego zależy, jak będą dążyć do osiągnięcia rozkoszy. Istnieje wiele pozycji, dzięki którym partnerzy będą mogli odczuwać większe rodzaj przyjemności. Jest to indywidualna sprawa. Warto jednak eksperymentować oraz poznawać własne ciała.

Zakończenie stosunku zazwyczaj kończy się orgazmem. W przypadku zdrowego mężczyzny zawsze po odbyciu współżycia wydostaje się z jego penisa sperma, która jest oznaką osiągnięcia rozkoszy. Po wytrysku traci on zainteresowanie dalszymi pieszczotami oraz zanika u niego wzwód powodując zwiotczenie penisa. U kobiety osiągnięcie orgazmu jest trudne, jednak nie niemożliwe. Wymaga to jednak znajomości jej ciała i punktów, które mogą do niego doprowadzić. Po osiągnięciu przez nią rozkoszy, w porównaniu do mężczyzny następuje znacznie wolniejszy spadek odczuć seksualnych.

Stosunek a płodność

Należy podkreślić, że sam akt seksualny nie wpływa na płodność. Wszystko zależy od uwarunkowania genetycznego partnerów. Fakt jest taki, że w czasie dni płodnych, każdy stosunek może zakończyć się zapłodnieniem. Nie ma na to wpływu rodzaj pozycji seksualnej, ani długość gry wstępnej. Ważne jest tylko wprowadzenie płynu nasiennego do narządów rodnych kobiet.

Pary, które chcą uniknąć zajścia w ciąże powinny być świadome rozpoczęcia współżycia. Najlepiej w tym wypadku zapoznać się z metodami zabezpieczeń, które są  dostępne na rynku. Obecnie istnieje gama środków antykoncepcyjnych, zarówno dla mężczyzny jak i kobiety. Mowa tutaj m.in. o:
  • prezerwatywach,
  • tabletkach antykoncepcyjnych,
  • plastrach antykoncepcyjnych,
  • globulkach dopochwowych,
  • wkładkach domacicznych,
  • płynach plemnikobójczych
Trzeba, również podkreślić, że współżycie to także świadomość możliwości zarażenia się chorobami wenerycznymi. Dlatego zanim rozpoczniecie grę miłosną upewnij się czy twój partner lub partnerka jest zdrowa. Jeżeli nie masz pewności zastosuj antykoncepcję.