Stosunek przerywany
Stosunek przerywany jest bardzo popularną metodą antykoncepcyjną, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Niestety jego popularność nie świadczy wcale o wysokiej skuteczności tej metody. Dlatego zanim podejmiemy decyzje o wybraniu właśnie takiego zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, warto zapoznać się bliżej z wadami oraz zaletami stosunku przerywanego.
Osoby, które decydują się na stosunek przerywany twierdzą, że dzięki niemu nie ingerują w gospodarkę hormonalną kobiety, a także same decydują kiedy przerwać współżycie. Niestety te zalety nijak się mają do kłopotów które mogą dotknąć psychiki kobiety. Kobieta z czasem zaczyna odczuwać niechęć do zbliżenia, które gwałtownie jest przerywane. Napięcie powodowane przerywaniem stosunku, może doprowadzić niektóre osoby do neurotycznego niepokoju, oziębłości seksualnej, impotencji czy zaniku orgazmu u kobiet.
Zobacz również:
Lekarze udowodnili związek między stosunkiem przerywanym, a drażliwością, znerwicowaniem a także negatywnym nastawieniem małżonków do siebie.
Skuteczność metody antykoncepcyjnej wg wskaźnika Perla wynosi 12- 36. Oznacza to, że od 12 do 36 par na 100 stosujących tę metodę w ciągu roku, zostanie rodzicami.