Liszajec u dziecka
Liszajec jest uznawany za bakteryjne zapalenie skóry, które najczęściej wywołane jest przez gronkowce. Liszajec może występować u ludzi w każdym wieku, jednak dzieci należą do grupy osób szczególnie narażonych na jego wystąpienie.
Zakażenie gronkowcem powoduje powstanie dużych pęcherzy , które pękają. Powstała rana pokrywa się żółtobrązowym strupem. Najczęściej występuje w okolicach twarzy i co gorsza można się nim łatwo i szybko zarazić.
Jak postępować w przypadku wystąpienia liszajca u dziecka?
Zobacz również:
- Niedowidzenie i opadanie powiek u dziecka
- Jak odżywiać dziecko, gdy karmienie piersią jest niemożliwe?
- Jak zawijać noworodka w kocyk?
- Wypływanie pokarmu u matki karmiącej
- Drgawki u dziecka
- Bezsenność u dziecka
- Ostre i przewlekłe bóle kości oraz złamania i pęknięcia kości u dziecka
- Reanimacja niemowlęcia lub małego dziecka
- Pamiętaj, że jeśli zauważysz u swojego dziecka szybko rozprzestrzeniająca się wysypkę warto skontaktować się z lekarzem, aby w razie konieczności móc zastosować odpowiednia terapię antybiotykową.
- Kiedy twoją pociechę męczy uciążliwa wysypka domagaj się, by lekarz pobrał wymaz. Co więcej warto rozważyć stosowanie leków homeopatycznych Nosade, aż do momentu zauważalnej poprawy.
- Poprawę stanu skóry dziecka można osiągnąć przez podawanie mu witamin i minerałów. Powinny być one podawane z posiłkami przez cały tydzień.
- Kiedy twoje dziecko cierpi na liszajec pamiętaj, że jest on bardzo zakaźny w związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na higienę ciała dziecka. W tym celu do zakażonych okolic trzeba używać osobnego ręcznika.
- Kiedy twoja pociecha jest zakażona liszajcem zrezygnuj także z posyłania jej do szkoły, aż do momentu całkowitego wyleczenia.